Hakkımızda

Sağlık ve kişisel bakım sektörünün lider oyuncularından biri ve aynı zamanda sağlığın korunması alanında önemli bir referans noktası olan Angelini, sağlık ve kişisel bakım alanında her insanın doğal tercihi olma vizyonuyla hareket etmektedir.

Angelini sağlık ve kişisel bakım sektöründe, yaşam kalitesini arttırmaya yönelik ürünler üretmekte, pazarlamakta ve dağıtımını yapmaktadır. Angelini’nin misyonu, var olan güvenilir ve etkili ürünlerimizle birlikte, sağlık ve kişisel bakımın farklı alanların da hizmete sunacağımız yeni ürünlerle, insanların hem sağlıkta hem hastalıkta yaşam kalitesini arttırmaya devam etmektir. Angelini’de çalışan her bireyin katkısına değer, gelişimine önem vererek ve bağlılığını koruyarak, tüm toplumda hem değer gören hem de değer katan bir firma olabilmektir.  Amacı nettir: sağlık ve kişisel bakım alanında her insanın doğal tercihi olmak.

Angelini, sağlık, kişisel bakım ve hızlı tüketim sektöründe önemli bir yeri olan orta ölçekli uluslararası bir gruptur. Yirminci yüzyılın başlarında İtalya’da kurulan Angelini Group, 17 ülkede faaliyet göstermekte ve ürettiği ürünlerin dünya çapında dağıtımını gerçekleştirmektedir. Başkan Francesco Angelini tarafından yönetilen grubun yaklaşık 6.000 çalışanı ve bir milyar altı yüz milyon Euro’dan fazla cirosu vardır.

Angelini, İlaç sektöründe etkin ham maddelerin, eşdeğer ilaçların ve gıda takviyelerinin geniş kapsamlı araştırma, geliştirme, üretim ve pazarlamasını yapan “entegre bir şirkettir”.  Angelini, uluslararası pazarda, ağrı ve enflamasyon, sinir sistemi hastalıkları alanlarına yoğunlaşmaktadır.
En çok bilinen uluslararası markaları Trittico (Desyrel) (trazodon, antidepresan), Tantum (benzidamin, antienflamatuar), Aulin (nimesulid, analjezik/antienflamatuar), Vellofent (fentanil, analjezik), Xydalba (dalbavancin, antibiyotik) ve Latuda’dır (lurasidone hidroklorür, antipsikotik). Angelini, markalarının gücü sayesinde spesifik alanlara yoğunlaşabilmektedir.

Angelini, İtalya’daki ilk ilaç şirketlerinden biridir ve ağırlıklı olarak analjezi ve enflamasyon, MSS, ağız bakımı ve boğaz ağrısı, jinekoloji ve dezenfeksiyonda uzmanlaşmıştır. Angelini, kendi kendini tedavi alanında liderdir; İtalya’da yıllardır herkesin ecza dolabında yer alan Tachipirina, Moment, Tantum Verde, Amuchina gibi tarihi markalar Angelini’yi ülkenin en iyi bilinen ve güvenilir ilaç şirketlerinden biri haline getirmiştir.

Kişisel Bakım alanında, Procter & Gamble ile kurduğu ortak girişim Fater ile birlikte Angelini Group Pampers, Lines ve Tampax markaları altında bebek bezi ve hijyenik ped alanında İtalya’nın pazar lideridir.  P&G ile bir diğer ortak girişimini olan Fameccanica şirketi ile hijyenik ürünler sektörüne yönelik entegre üretim hatlarının tasarımında, üretiminde ve uygulamasında dünyaya öncülük etmektedir. Angelini Group, şarap (Bertani Domains) ve parfüm (Angelini Beauty) sektörleri gibi farklı alanlarda da faaliyet çeşitliliği göstermektedir.

Angelini Grubun başarısını belirleyen ve farkını ortaya çıkaran faktörlerden en önemlisi pazar hakkında derin bilgisi ve öngörüsüdür. Tedarik zinciri sürecini ve karmaşık satış ağlarını yönetme becerisi, sektöre özgü kanallarda ve geniş perakende zincirlerinde en iyi hizmetin verilmesini sağlamaktadır.

Angelini pazardaki değişimleri takip eden ve uygulayan, gelecek odaklı, modern bir firmadır ancak bunu yaparken her zaman kurumsal felsefesinin temelini oluşturan değerlerini korumakta ve onlarla gurur duymaktadır.  Yetkinlik, Rekabetçilik, Etik Kurallar ve İşbirliği kurumsal ruhun temel değerleridir ve bu değerler kurum içi ve kurum dışı tüm süreçlerde etkin ve etkili bir şekilde faaliyet göstermemiz için bize her zaman yol göstermektedirler.

REÇETELİ İLAÇLAR ÜLKELER TEDAVİ ALANLARI
TRITTICO, TRITICUM, DEPRAX, DESYREL IT, ES, PT, AT, BG, HU, PL, RO, SK, CZ, TK, GR HASTALIKLAR VE SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARI
AULIN IT, PL, BG, RO, CZ, PT, SK AĞRI VE ATEŞLİ HASTALIKLAR
UNIDROX IT, PT, AT, CZ ENFEKSİYON KONTROLÜ VE ENFEKSİYON HASTALIKLARI
TACHIPIRINA IT ANALJEZİ, ANTİPİREZİZ
VELLOFENT, AVARIC IT, AT, CZ, PL, GR, ES, BG, PT ANALJEZİ
XYDALBA IT, ES, GR, PL, AT, SK, CZ, RO ENFEKSİYON KONTROLÜ VE ENFEKSİYON HASTALIKLARI
LATUDA IT HASTALIKLAR VE SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARI
OTC İLAÇLAR ÜLKELER TEDAVİ ALANLARI
IT, ES, PT, AT, BG, CZ, GR, HU, PL, RO, SK,  TK, RU AĞIZ BAKIM VE AĞIZ HASTALIKLARI
IT, ES, PT, AT, BG, HU, PL, RO, SK, CZ, RU JİNEKOLOJİ
IT, PT AĞRI VE ATEŞLİ HASTALIKLAR
IT, ES GASTROENTOLOJİ
IT, PT DEZENFEKSİYON
GIDA TAKVİYELERİ, KİŞİSEL BAKIM VE PARAFARMASÖTİK ÜLKELER TEDAVİ ALANLARI
IT, ES, PT DEZENFEKSİYON
IT GIDA TAKVİYELERİ
ES AĞIZ BAKIM VE AĞIZ HASTALIKLARI
PT DERMATOLOJİ
IT, ES, PT, AT, BG, CZ, RO, SK GIDA TAKVİYELERİ
IT KİŞİSEL BAKIM/HİJYEN
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz. Sitemizde verilen bilgiler sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize info@angelini.com.tr e-posta adresi aracılığıyla iletebilirsiniz